top of page

Kapadokya'da Yoga Kampı

Sonbaharı Kapadokya ile karşılıyoruz!

Enfes Nefes Yoga Terapi antrenörlerinden 4 Yoga Çalışması, 1 Nefes Çalışması, 1 Yoga Nidra, 1 Surya Namaskara, Soru-Cevap ve Söyleşiler...

( www.enfesnefesyoga.com )

Boray Organizasyon'un deneyimli ekibiyle Kapadokya turu ve Ihlara Vadisi doğa yürüyüşü

( www.boray.org )

Monte Cappa Cave Hause'un mağara odalarında konaklama imkanı

( www.montecappa.com )

Etkinlik Detayları

1.GÜN: Cuma sabahı saat 9'da Enfes Nefes Yoga Terapi stüdyosunun önünden hareketle tatil tadında yoga kampımızı başlatıyoruz. Araç içi kahvaltımızı yaptıktan sonra ilk molamızı her derde deva Tuz Gölü'nde veriyoruz. Göl kenarında yapacak olduğumuz yürüyüşü tamamladıktan sonra güzergahımıza devam ediyoruz. Bölgede önce Güvercinlik Vadisi'nin eşsiz manzarasına doyup, öğle yemeğimiz için kaya oyma bir mekana varıyoruz. Sonrasında Salkım Tepesi'nde kahve keyfi yapıp otelimize geçiyoruz. Saat 15'de giriş yaptığımız Monte Cappa'nın mağara odalarında yerimizi aldıktan sonra Dereköyler Vadisi'ni ve çevre dağları izleme imkanının tadına varıyoruz. Yapacağımız çakra çalışmasına kadar bulunduğumuz yeri keşfediyoruz. 19'da Kundalini enerjisi'ni içinde bulunduran Kök Çakra çalışmasını uygulayıp Çakralar ve Kundalini enerjisi konusunda bilgi alıyoruz.

2.GÜN: Cumartesi günü saat 9'da Asthanga Yoga çalışmasıyla güne başlıyoruz. Saat 11'de otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında Melendiz Irmağı'nın oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerinin de bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi'ne doğru yola çıkıyoruz. Ihlara Vadisi'nde yapacağımız doğa yürüyüşü sonrasında bölgenin benzersiz havasında Nefes Çalışması uyguluyoruz. Melendiz Irmağı'nın kenarında yöresel öğle yemeğimizi yedikten sonra otelimize dönüyoruz. Saat 20'de yapacağımız Yoga Çalışması'nı Yoga Nidra'yla bitiriyoruz. Aklımızdaki sorularla başa çıkmamıza yardım edecek İnteraktif söyleşiyle bugünkü dersimizi noktalıyoruz.

3.GÜN: Pazar sabahına gözlerimizi yogayla açıyor, saat 7'de Surya Namaskara'yla güneşi karşılıyoruz. 9'da Biyoenerji ağırlıklı  Yoga Çalışmamızı gerçekleştirdikten sonra 11'de kahvaltımızı yapıyoruz. Yükselttiğimiz maksimum enerjiyle, saat 15'e kadar otelimizde geçireceğimiz son saatlerin keyfini çıkarıyoruz. Otelden ayrılınca güzergahımızı Paşabağları'na çeviriyoruz. Verdiğimiz son bir mola sonrasında Ankara'ya yola çıkıyoruz.

Mevsimine göre kıyafet,mont, gözlük ve matlarımızı unutmayalım.

Sınırlı sayıda yerimiz vardır. 15 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

bottom of page