top of page

ASTROLOJİ BİLİMİ

Astronomi, dünyanın ilk bilim dalı olmasına rağmen aslında bilimler içerisinde küçük bir bilim topluluğudur.

Ne zaman ki insanoğlu kafasını kaldırıp gökyüzüne, uzayın derinliklerine bakıp düşünceye daldı; işte o zaman astronomi yani gökbilimi başlamıştır.

Astronomi, uzayda yer alan her türlü gök cisminin hareket, yapı ve evrimini inceleyen bir bilim dalıdır.

Astroloji ise gök cisimlerinin konumu ve hareketlerinden yola çıkarak insanoğlunun günlük yaşamı ve hatta geleceği hakkında tahminlerde bulunur.

İlk çağlarda ortaya çıktı. Çünkü o çağlarda bilim olmadığı için insanoğlu çevresinde olan biteni açıklayamıyordu. Deneyimlere dayanan ortak bir geçmişin mitoloji ve din olgusuyla birleşimi ile oluşmuş bir reçete, toplumun idaresi ve vücut tedavisi için kullanılıyordu. İşte! Astroloji, böyle bir atmosferin ürünüdür.

Astronomik Saat

Hükümdarlar taç giyme törenlerinden savaş zamanlarına, çiftçiler hasat zamanlarına yıldızlara bakarak karar veriyor, kervanlar yine aynı yöntem ile göç ediyorlardı.

İnsanlık var olduğundan beri; kadim bilgiler, tarikatlar, bilge topluluklar ve toplumu idare eden kesim tarafından saklanmıştır. Ya abartılarak mitmiş gibi anlatılmış ya da basitleştirilerek önemsizleştirilmiştir.

Astroloji de önemsizleştirilerek halkın oyuncağı haline getirilmiştir. Gezegenlerin etkisinden çok burçlar vasıtasıyla ikili ilişkilere indirgenmiştir.

Siz de önemsiz oyuncaklarla oynamak yerine kadim bilgilere ulaşmak istiyorsanız her ay atölyelerimize bekliyoruz.

Her ayın 1’inde yapılacak olan astroloji bilimi dersi; konusunda uzman eğitmenler tarafından verilecek olup interaktif olarak gerçekleştirilecektir.

Online erişim de sağlayabileceğiniz atölyelere, merkezimizde katılım sınırlı olduğundan randevu alınması gerekmektedir.

bottom of page