top of page

Çakra mı Açıyoruz?


Pek tabii ki… ☺ Ama öncelikle ‘Çakra nedir?’ onu anlatalım.

Çakralar enerji merkezleridir. Şekli genellikle bir girdap merkezli nilüfer çiçeğine benzemektedir. Vücudumuzda 80 binin üstünde çakra bulunmaktadır. 7 tane ana, 8 tane ara çakra vardır. (Daha sonra detaylı bir şekilde bu çakralara değineceğiz.) Çakraların genişliğini, hızını ve parlaklığını enerji düzeyi belirler. Ve çakralarda kişiliği belirler. Başka bir deyişle; kişiliği oturmuş, yetenekleri gelişmiş birinde çakra merkezleri tam kapasitede çalışır.

Artık, herkesin kendi enerjisinin farkında olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Elleri birbirinden ayrılamayan sevgililerden, sürekli modu düşüp kalkan arkadaş gruplarına kadar…

Tamam ama nedir bize sevdiğimiz insana sürekli dokunma isteği uyandıran veya hiç sevmediğimizi iddia etsek de kırmızı elbiseye bakmadan geçememe ihtiyacı?… ☺

Çevrenizde gördüğünüz birçok ürünü çakra merkezlerini uyararak sattıklarını söylemiş olsak hiç de abartmış olmayız.

Bunun yanı sıra enerji, çakralardan enerji kanallarıyla belirli organlara ulaşmaktadır. Yani çakrada oluşan blokajlar, organlara gönderilmesi gereken enerjinin azalmasına neden olur. Günlük blokajları küçük çakıl taşlarına benzetirsek, kendi içsel farkındalığımızla bunlardan kurtulmamız mümkündür. Ama kısa zamanda halledemediğimiz sorunlar, zaman içerisinde büyüyerek kayalara dönüşür ve hastalıklar oluşmaya başlar.

Örnek vermemiz gerekirse; içimizde kalmış, söylemediğimiz gerçekler bir boğaz enfeksiyonuyla atlatılırken, yıllardır biriktirdiklerimiz tiroit kanseri olarak karşımıza çıkar.

Öyleyse bu blokajlı çakraların taşlardan temizlenmesi; başka bir deyişle açılması gerekmektedir.

Size ‘Gelin çakranızı açalım’ diyen kişilerden uzak durmalısınız. Çünkü ya bu kişi bir şarlatandır ya da yaptığı şeyin sonuçlarını bilmeyecek kadar cahildir.

Çakraların enerji kanallarıyla bağlandığını söylemiştik. Bu durumda ani müdahale sistemi bozar. Olması gereken; bütün çakraları düzenli olarak çalıştırarak bedende dengeyi sağlamaktır.

Yoga çalışması içerisinde çakralar düzenli olarak çalıştırılarak dengeye kavuşulur.

Günlük sorunlar bitmez… Ama yoga yapan kişi, normal bir kişinin aylarca uğraştığı sorunu birkaç günde çözüme kavuşturur.

Daha detaylı bilgi için bizi takip etmeye devam edin… ☺

Comments


Son Paylaşımlar
bottom of page